طرز تهیه ژله خوشمزه و خوش رنگ

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram

شاید فکر کنید کمی احمقانه است که یک دستور غذا درباره طرز تهیه ژله آماده بنویسیم. خب هرچه باشد دستور درست کردن ژله روی جعبه آن به صورت کامل نوشته شده است. اما ایده اصلی این است که کسانی که تجربه کمتری در آشپزی دارند و وقت کمتری را در آشپزخانه می‌گذرانند ارزش این دستور تهیه را درک کنند.

در این مطلب قصد داریم طرز تهیه ژله میوه‌ای و انواع ژله را به شما معرفی می‌کنیم. برای این که یاد بگیرید که چه کارهای شگفت انگیزی می‌توان با ژله انجام داد، این مقاله را از دست ندهید. در واقع حتی برای انجام کارهای آسان و ساده نیز قلق و تکنیکی وجود دارد.

مواد لازم برای درست کردن ژله:

  • پودر ژله با طعم دلخواه شما: ۱ بسته
  • آب جوش: ۱ لیوان
  • آب سرد: ۱ لیوان

طرز تهیه ژله میوه ای:

ابتدا پودر ژله میوه‌ای را در یک کاسه متوسط بریزید.

آب جوش را به پودر ژله اضافه کنید. پودر ژله و آب جوش را برای حدود ۲ دقیقه هم بزنید تا پودر ژله در آب جوش کاملا حل شود.

آب سرد را در محلول پودر ژله و آب جوش بریزید تا خنک شود.

ظرف را برای حداقل ۴ ساعت در یخچال قرار دهید تا ژله خود را بگیرد و به انگشت نچسبد.

زمانی که ژله سفت شد می‌توانید آن را سرو کنید. اگر ژله را برای درست کردن دسر دیگری آماده می‌کنید می‌توانید آن را به وسیله ی یک قاشق در ظرف سرو ریخته و روی آن را با خامه تزیین کنید.

طرز تهیه ژله میوه ای

نکات مهم در تهیه ی ژله:

تاکتیک‌ها و نکات ساده‌ای در تهیه ژله وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای خوشمزه و خوشرنگ شدن ژله استفاده کنید.

چطور می شود کاری کرد که ژله زودتر سفت شود؟

برای این کار پودر ژله را بجای یک لیوان در ۴/۳ لیوان آب حل کنید. به نصف لیوان آب سرد به اندازه‌ای یخ اضافه کنید که ۱ و ۴/۱ لیوان آب یخ داشته باشد. آب یخ را به پودر ژله‌ی محلول در آب جوش اضافه کنید تا کمی غلظت پیدا کند. یخ‌های باقی مانده در محلول را جدا کنید و ژله را ۳۰ تا ۹۰ دقیقه در یخچال قرار دهید تا سفت شود.

آیا می شود برای سریع تر درست شدن ژله آن را در فریزر قرار داد؟

می توانید ژله را برای حدود ۲۰ دقیقه در فریزر قرار دهید تا سریع‌تر خنک شود، اما نباید اجازه دهید تا مایع ژله یخ بزند. یخ زدن ژله آن را خراب می‌کند و باعث می‌شود که خاصیت ژلاتینی خود را از دست داده و به یک توده یخ زده آبکی تبدیل شود.

اگر می‌خواهید مایع ژله را سریع‌تر خنک کنید پیشنهاد می‌شود که ظرف حاوی مایع ژله را در یک ظرف حاوی تکه یخ قرار دهید. سپس ژله را هم بزنید تا سرد شود. زمانی که ژله کمی غلیظ شد آن را در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد.

امکان دارد قبل از آن که ژله سف شود روی آن را بپوشانیم؟

بله می توانید قبل از حاضر شدن ژله روی آن را بپوشانید. اما در نظر داشته باشید که به دلیل گرم بودن مایع ژله ممکن است مایع دیرتر سفت شود.

چطور ژله قالبی درست کنیم؟

به جای آن که ژله را در یک کاسه بزرگ بریزید می‌توانید آن را به شکل های جذاب دیگری در آورید تا جالب‌تر باشد. بعد از درست کردن مایع ژله، آن را در شات‌های کوچک، قالب دسر، قالب‌های کوچک مخصوص ژله یا قالب کمربندی بریزید و در یخچال قرار دهید. البته هرچه قالب بزرگتر باشد باید مقدار بیشتری ژله مصرف کنید. زمانی که می‌خواهید ژله را از قالب جدا کنید، انتهای آن را برای چند ثانیه در آب داغ قرار دهید تا کمی از ظرف آزاد شود و سپس آن را برگردانید.

معرفی طرز تهیه انواع ژله:

به جز حالت کلاسیک و دستور روی جعبه، با کمی خلاقیت می‌توان ژله را تبدیل به یک دسر خاص کرد. در ادامه دستور خلاقانه درست کردن ژله‌های زیر را به شما آموزش می‌دهیم:

  • طرز تهیه چیز کیک با ژله
  • طرز تهیه ژله بستنی
  • طرز تهیه ژله رولی
  • طرز تهیه ژله خرده شیشه
  • طرز تهیه ژله تزریقی
  • طرز تهیه ژله رنگین کمانی

معرفی طرز تهیه انواع ژله

درست کردن چیزکیک با ژله

چیزکیک به تنهایی یک دسر کامل است که طرفداران بسیاری دارد؛ اما ژله می‌تواند این دسر ساده را تجملی‌تر کند و آن را کمی پیچیده‌تر جلوه دهد. اگر یک لایه ژله روی چیز کیک خود بریزید نه تنها آن را طعمدارتر می‌کنید، بلکه می‌توانید در لایه ژله میوه و شکلات هم اضافه کنید.

درست کردن ژله بستنی

برای ایجاد تفاوت در بافت و ظاهر ژله می‌توانید به جای آب سرد به آن بستنی آب شده اضافه کنید. در این صورت دسری مانند کاستارد خواهید داشت. طرز تهیه ژله با شیر، به ژله بستنی شباهت دارد.

درست کردن ژله رولی

ژله رولی که بیشتر برای تزیین دسر استفاده می‌شود، از یک لایه ژله ساده و یک لایه ژله بستنی یا ژله با مارشملو درست می‌شود که به صورت رولت پیچیده شده و برش می‌خورد.

درست کردن ژله خرده شیشه

اگر مقداری ژله رنگی و نصفه نیمه از مهمانی قبلی دارید و قرار است دوباره مهمان داشته باشید نیازی نیست باز هم ژله‌های رنگارنگ درست کنید. کافی است ژلههای رنگی را به قطعه های کوچکتر تقسیم کنید، آن ها را در یک طرف بزرگ بریزید و سپس قطعات رنگی ژله را در یک ژله بی رنگ بریزید. این ژله در نهایت مانند شیشه‌ای می‌شود که در آن تکه‌های شیشه رنگی وجود دارد.

درست کردن ژله تزریقی

ژله تزریقی نیاز به ابزار مخصوص دارد ولی نتیجه کار طرح‌های حیرت‌آوری در میان ژله است که مهمان‌ها را به وجد می‌آورد و هنر صاحب خانه را به نمایش می‌گذارد.

درست کردن ژله رنگین کمانی

همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید، ژله رنگین کمان دارای لایه‌های رنگی است که روی هم قرار گرفته‌اند. در میان این لایه‌ها می‌توان از ژله بستنی نیز استفاده کرد.

سخن آخر

درست کردن انواع ژله مانند ژله رولی، ژله با شیر یا ژله میوه‌ای بسیار آسان است. شما با مقداری خلاقیت به راحتی می‌توانید ژله‌های دیگر مانند ژله بستنی، چیزکیک با ژله، ژله رولی، ژله خرده شیشه و… درست کنید. طرز تهیه ژله بسیار ساده است؛ این به شما بستگی دارد که چگونه آن را دست کنید.

ارسال نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وبلاگ ما را بخوانید